16 червня 2021

Представляємо найкращі учнівські проєкти в рамках випуску «Samsung IT-школи» 2020/2021

 Нещодавно відбувся уже п’ятий випуск «Samsung IT-школи» – унікального проєкту компанії Samsung Electronics, що дає можливість талановитим учням 9-10 класів здобути якісну й безкоштовну IT-освіту за світовими стандартами міжнародних компаній. Перші дві школи відкрилися ще 2016 року в Києві, зазнавши з того часу суттєвих змін: збільшилася популярність проєкту й кількість учасників, розширилася його географія з новими представництвами в Харкові, Львові та Дніпрі. А торік у зв’язку з карантином навчання перемістилося зі спеціально обладнаних компанією Samsung комп’ютерних класів у онлайн-формат.

Однак дещо залишилося незмінним: за будь-яких обставин учні навчаються в найкращих професіоналів своєї справи, здобувають конкретні навички й пробують сили в обраній діяльності, розробляючи різноманітні програми, додатки й ігри. Ось і цього року вже вп’яте випускники «Samsung IT-школи» успішно представили й захистили фінальні проєкти, продемонструвавши результати своєї наполегливої річної праці. За підсумками голосування компетентного журі було обрано трьох переможців, яких компанія Samsung Electronics відзначить цінними призами. Пропонуємо ознайомитися з найкращими проєктами випуску «Samsung IT-школи» 2020/2021.

Перше місце здобув Ананьєв Несторіан (технічний ліцей № 9, Харків). Його IT-доробок – це гра для складання слів Super Words, або скорочено Swords. Вона не тільки дає можливість відпочити й приємно провести час за необтяжливою розвагою, а має низку корисних властивостей: сприяє розвитку пам’яті, концентрації та зосередженості, розширює кругозір і лексикон, покращує володіння правописом. «Я присвячую цей проєкт тому, щоб усі люди на нашій планеті постійно розвивалися, розширювали й поглиблювали свої знання, здобували нові навички й вміння», – так сам переможець пояснив мету, якої він намагається досягнути зі своєю грою. 

На другому місці – ціла команда учнів НВК № 45 «Академічна гімназія» з Харкова. Рогач Вадим, Максим Янушев, Килипко Софія, Данг Аня доклали титанічних зусиль до свого проєкту – мобільного додатка для туристів SeeU, що допомагає дізнаватися нове про картини та пам’ятки архітектури. Він розроблений для людей, які часто подорожують або відвідують музеї та інші цікаві історичні місця. SeeU застосовує камеру та штучний інтелект, який вміє розпізнавати картини. Потрібно просто навести об’єктив на потрібне полотно – а додаток надасть багато корисної інформації про нього.

Що вражає: учні самостійно натренували нейронну мережу, яку SeeU використовує для розпізнавання картин. Наразі база даних додатка обмежена й не має інформації про кожен можливий витвір мистецтва, однак із огляду на працю, вкладену в SeeU, додаток має значний потенціал. Учні вже заявили про наміри розвивати його й поповнювати базу даних.

На третьому місці опинилася ще одна учениця НВК № 45 «Академічна гімназія» з Харкова – Грибанова Вероніка. Її додаток Crystal Calc має досить практичне застосування і розроблявся спеціально для магазину, що виготовляє штори й аксесуари зі скляних намистин-кристалів, зокрема такі елементи, як струни – фрагменти штор, троси з нанизаними намистинами. У додатку клієнт магазину може створити свій індивідуальний та унікальний дизайн таких струн, подивитися, який вигляд матиме готовий виріб та автоматично розрахувати його вартість. 

Ці проєкти вражають, а особливо той факт, що школярі змогли продумати стільки практичних застосувань своїм знанням і технічно їх реалізувати. Це вкотре підтверджує, що «Samsung IT-школи» досягає своєї мети: вчить учнів самостійними та по-справжньому готує їх до дорослого життя.

«Цьогорічний випуск “Samsung IT-школи” знову виправдав усі наші очікування. Ми побачили безліч цікавих та оригінальних проєктів, а головне дали можливість школярам втілити свої ідеї, на власному досвіді дізнатися, що це таке – працювати в IT. Сподіваємося, що це стало корисним для всіх випускників і допомогло їм остаточно визначитися з вибором майбутньої професії», – прокоментувала Олена Гетманчук, PR-менеджерка компанії Samsung Electronics Україна.

«Питання розвитку ІТ-компетентностей та цифрових навичок - одне з найбільш пріоритетних завдань Міносвіти на сьогодні. Ми раді, що такий проект як «Samsung IT-школа» зростає і з року в рік викликає все більший інтерес в учнів. Ми пишаємось, що маємо таку плідну співпрацю з нашим стратегічним партнером - компанією Samsung Electronics Україна, і сподіваємось, що вона лише посилюватиметься. В держави є колосальний запит на ІТ-фахівців, тому проекти, які привчають дітей до ІТ та програмування ще зі школи є дуже цінними і потрібними. Тож закликаємо долучатися до подальших спільних ініціатив, які будуть анонсовані найближчим часом», – прокоментувала Роксолана Швадчак, т.в.о. генерального директора директорату цифрової трансформації Міністерства освіти і науки України.

«Проєкт «Samsung IT – школа»  надає можливостi учням ще  під час навчання у школі отримати практичний досвід в IT-сфері. І це не тільки навички програмування, а перш за все можливість замислитися щодо потреб людей, як змінюється наш світ i яке місце в ньому займають  зручні цифрові додатки та ще безліч запитань. Наприклад, «Як створити зручний та привабливий дизайн» , «Як монетизувати проєкт?», «Як  презентувати та розкрутити проєкт?». Проєкт «Samsung IT – школа»  унікальний ще й тим, що  разом із учнями підвищують свою майстерність також їхнi вчителі, працюючи та навчаючись у команді. Це призводить до підвищення  якості освіти в Україні», – зазначила Ольга Коршунова наукова співробітниця відділу СТЕМ-освіти Інституту модернізації змісту освіти.

Нагадуємо, що реєстрація на наступний, 2021-2022, навчальний рік уже розпочалася й триватиме до 31 серпня 2021 року. Подбайте про своє майбутнє вже сьогодні: заповніть форму за посиланням, складіть вступне тестування й отримайте можливість безкоштовно навчатися в «Samsung ІТ-школі».